O víkendu opět přes 10 °C, ale neděle deštivá

19.2.2020

Proměnlivé počasí bude pokračovat i v dalším týdnu

O víkendu opět přes 10 °C, ale neděle deštivá
Pracovní část týdne, nepočítaje pondělí, je trochu chladnější a to hlavně pocitově, kvůli silnějšímu větru. I ve čtvrtek a pátek zůstanou denní teploty při proměnlivé oblačnosti do 8 °C, v noci ze čtvrtka na pátek čekáme i srážky, které budou ve vyšších polohách sněhové. Ne že by to bylo nějak studené počasí, ale v kontextu letošní zimy a předchozích dní je spíš chladnější. 

O víkendu se zase oteplí. Ony zatím všechny tři proběhlé únorové víkendy byly teplotně vysoce nadprůměrné, ten nadcházející čtvrtý bude ze všech nejchladnější a přece stále teplý. Sobotní teploty čekáme někde mezi 8 a 12 °C a k tomu obloha zhruba polojasná až oblačná a beze srážek. Srážkám se naopak nevyhneme v neděli, která by měla přinést obdobné teploty jako sobota, ale k tomu zataženo s občasným deštěm. Větší pravděpodobnost trvalejších srážek je hlavně v sevenrí části republiky.

A co příší týden? Čekáme nadále velkou proměnlivst počasí, občasné srážky a teploty trvale někde kolem 10 °C. Dne se budou mezi sebou lišit, ale celkový ráz počasí je poměrně daný. Sníh v nižších polohách do konce měsíce už určitě nečekáme. I na horách se budou sněhové podmínky zhoršovat - tedy zlepší se v noci na pátek a pak se od soboty dál budou postupně zhoršovat. S koncem února se v už tak teplé zimě bude projevovat blížící se jaro.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK