Příští týden: proměnlivý s deštěm, teplotně průměrný

16.2.2020

Ochladí se od úterý a víkend je s otazníkem

Příští týden: proměnlivý s deštěm, teplotně průměrný
Meteorologové už mohou potvrdit, že letošní zima ve svém závěru žádný svůj úder už nepřinese. Zbývající dva týdny už v nějakém rámci dokážeme odhadnout. V příštím týdnu se už poněkolikáté zopakuje scénář, kdy v jeho pracovní části se ochladí, uprostřed týdne budou teploty nejnižší s přeháňkami (na horách sněhovými), a v závěru týdne se zase oteplí. 

V pondělí očekáváme přechod studené fronty, před kterou ještě teploty vystoupí nad 10 °C, déšť přijde převážně až večer. Od úterý do pátku se v chladnějším severozápadním proudění bude vyskytovat proměnlivá oblačnost a místní přeháňky, které budou na horách zase už sněhové. Denní teploty se budou pohybovat někde mezi 5 °C a 10 °C, což je v podstatě průměrný stav pro druhou polovinu února. Spíše budou blíže k těm 5 °C. Chvílemi bude dál i trochu větrno.

Na příští víkend to zase vypadá na oteplení nad 10 °C, ale současně se na rozdíl od toho aktuálního dočkáme spíše velké obačnosti a i deště. Modely nyní uvádějí vysokou pravděpodobnost deště na oba dva dny, ale čekáme, že aspoň jeden z těchto dní nakonec z této pošmourné predikce vyklouzne. I na začátek dalšího týdne, který bude už poslední únorový, čekáme podobný charakter počasí - velká proměnlivá oblačnost a spíše vyšší teploty.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK