Přichází opět oteplení, v neděli v Čechách až 14 °C

13.2.2020

Čeká nás příliv teplého vzduchu, výrazněji se projeví v západní části území

Přichází opět oteplení, v neděli v Čechách až 14 °C
Už od soboty k nám začne pozvolna pronikat teplejší vzduch od jihozápadu, ale v nížinách se to zatím příliš neprojeví. Maximální teploty budou podobně jako v pátek mezi 5 °C a 9 °C.

V neděli bude příliv teplého vzduchu od Atlantiku dál zesilovat. Nejvíce bychom to měli pocítit v jižních, středních a západních Čechách, kde by se mohla teplota vyšplhat až ke 14 °C anedají se ve vhodných lokalitách vyloučit i mírně vyšší teploty. Morava a pravděpodobně i Slezsko ale zůstanou chladnější s maximy většinou mezi 6 a 10 °C.

Velmi teplo bude i na horách a tak se dá čekat, že sníh dostane opět zabrat. Nejhorší bude v tomto směru situace asi na Šumavě, ale oteplení se projeví ve všech pohořích, příliv teplého vzduchu ve výšce nejvyšších hřebenů našich hor bude opravdu razantní.

Velmi vysoké teploty budou pokračovat i v pondělí s maximy převážně mezi 9 a 13 °C. Tentokrát může být nad 10 °C i na Moravě, ale situaci už začne komplikovat přicházející studená fronta. Oteplení tak ve východní polovině Česka může být jen krátké, případně se nemusí projevit vůbec. Zajímavá budou i noční minima z neděle na pondělí, je možné, že se na některých stanicích v Čechách teplota neklesne ani pod 10 °C.

Ochlazení přinese studená fronta, za kterou už k nám v úterý pronikne o trochu chladnější vzduch od západu. Na hory by se mělo vrátit sněžení a teploty kolem nuly. V nížinách ale zůstane kolem +7 °C.
Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK