Irácký Bagdád pokryl sníh

11.2.2020

Stalo se tak po 12 letech a podruhé za posledních více než 100 let.

Irácký Bagdád pokryl sníh
Palmy v irácké metropoli se dočkaly nečekané přikrývky. Sněžit začalo už v noci a ráno se město probudilo do zimního dne. I když teploty lehce nad nulou zde nejsou v zimě tak výjimečné, sněžení je zde úplná rarita, naposledy se tak stalo v roce 2008 a předtím zde nesněžilo celé století.

Sněhu nenapadlo mnoho, nejvýše několik centimetrů, ale řada místních z něj měla neobvyklou radost. Místní obyvatelé neváhali a využili sníh ke koulování a dokonce i stavění sněhuláků. Někteří dostali do výbavy i tradiční červeno-bílý šátek. Mnozí zažili i velmi neobvyklé čištění auta od sněhu.

Sněžení do této subtropické oblasti přinesl na zdejší poměry velmi studený vzduch, v tradiční meteorologické hladině 850 hPa (asi 1500 m nad mořem) zde bylo dokonce chladněji než nad Českem. Díky tomu mohl sníh napadnout i v Bagdádu, který leží v nízko položeném údolí Tigridu.

Zdroj fotografie: dailymail.co.uk
Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;Daily Mail,Wash

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK