Teploty se zatím budou držet mírně nad nulou

2.12.2019

O víkendu přijdou srážky a asi i mírné oteplení

Teploty se zatím budou držet mírně nad nulou
Vstoupili jsme do prosince, počasí tomu také už i vcelku odpovídá. Teploty se o víkendu pohybovaly mezi nulou a + 5 °C a na této úrovni se nyní udrží i celé pracovní čási nového týdne. Ve středu k nám sice začne proudit teplejší vzduch, ale jen ve vyšších hladinách atmosféry, zatímco v nižších polohách zůstane relativně chladno. Oblačnost se bude měnit -v pondělí proměnlivá, v úterý spíše velká, ve středu naopak slunečno. Čtvrtek a pátek budou částečně s nízkou oblačností, místy však přetrvá slunečno. Teploty se  nadále nezmění.

Nový impuls do našeho počasí přinese nadcházející víkend - prosadí se západní proudění, které otevře cestu srážkám. V sobotu i v neděli tedy už čekáme déšť. A díky promíchání vzduchových vrstev se zřejmě oteplí nad + 5°C, aktuálně na víkendové dny čekáme ař +8 °C. Na začátku příštího týdne se teploty zřejmě opět sníží pod 5 °C a pokračovat budou četnější srážky, ty už by pak kolem 10. prosince měly aspoň na horách přecházet ve sněžení.

Dlouhodobý výhled na celý prosinec naznačuje, že teploty by měly být spíše nadpůrměrné až do Vánoc. Je to sice ještě nejisté, ale pravděpodobně se do té doby nedočkáme významnějšího sněhu v nižších polohách. I samotné Vánoce tak vypadají zase spíše jako na blátě. Což je ostatně realita většiny Vánoc na našem území. Srážek ale už bude více, takže aspoň na horách by se přizdejších nižších teplotáh mohl sníh objevit.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK