Frontální rozhraní změnu počasí nepřinese

20.11.2019

Teploty v Česku se budou stále pohybovat kolem 10°C.

Frontální rozhraní změnu počasí nepřinese

Zvlněné frontální rozhraní, které dnes ovlivňovalo zejména východní část České republiky, přinese do Česka přeháňky, teploty se však spíše nezmění.

Dešťové přeháňky či déšť se sice ve čtvrtek mohou vyskytnout kdekoliv na našem území, v odpoledních hodinách však budou souvisleji pozorovány na Moravě a ve Slezsku a během večerních hodin budou srážky celkově postupně od jihu ustupovat. Srážkové úhrny by neměly být velké, nejvíce by jich mělo být na jižní Moravě, kde už teď spadly 2 mm a déšť bude pokračovat.

Následně, tedy v pátek a během víkendu, lze očekávat teploty velmi podobné těm současným. Zatímco v Čechách lze očekávat  denní maxima kolem 8-11°C, na Moravě a ve Slezsku se mohou teploty vyšplhat místy až ke 13°C. Víkendovou pohodu však bude poněkud kazit silnější jihovýchodní vítr, který lze očekávat především v sobotu.

Teplejší počasí se na víkend očekává nejen v centrální, ale také západní Evropě, kde mohou teploty vyšplhat dokonce až k 16°C! Příčinou bude vznik výrazné tlakové níže západně od Britských ostrovů, která způsobí značný příliv teplého vzduchu od jihozápadu.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK