Sníh zasypal části Česka

13.11.2019

Na Šumavě měli 20 cm, přes 1 cm pokrývalo i většinu Vysočiny.

Sníh zasypal části Česka

Zvlněné frontální rozhraní již od včerejška ovlivňuje většinu našeho území. Dnes ráno výška sněhu zejména ve vyšších polohách překračovala 10 cm, a to nejen v Krkonoších či na Šumavě, ale třeba i v Brdech. Výšku sněhu přes 1 cm také hlásili z oblastí mezi Ústím nad Labem a Chomutovem, západně od Prahy a také mezi Plzní a Havlíčkovým Brodem. Nejvíce – 20 cm – naměřili na hřebeni Březníku na Šumavě.

Také dnes nad Českem výrazně sněžilo i pršelo. Mezi 13:00 a 19:00 napadlo v Javornících až 23 mm; ve východních Čechách, na Vysočině, na Moravě a ve Slezsku pak spadlo nejčastěji mezi 3-10 mm. Ještě večer bylo sněžení hlášeno z Libereckého a Královéhradeckého kraje, na Vysočině i s mlhou.

Přestože se má situace pomalu uklidňovat, do půlnoci ze středy na čtvrek stále platí výstraha na novou sněhovou pokrývku. Kromě toho přibyla výstraha na náledí, a to až do čtvrtka 9:00. Tato výstraha neplatí pouze pro Liberecký, Ústecký, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz, portal.chmi.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK