Fronta přinesla déšť hlavně na jihovýchod

5.11.2019

Nejvíce srážek spadlo západně od Mikulova.

Fronta přinesla déšť hlavně na jihovýchod

V noci z pondělí na úterý a následně ještě dnes dopoledne přecházelo přes Česko směrem na východ zvlněné frontální rozhraní. Nejvíce se dalo pozorovat na jihovýchodě našeho území.

Na Vysočině, v jižních Čechách a na jižní Moravě začalo pršet již v časných ranních hodinách a kolem sedmé se již déšť objevil i na severní Moravě a ve Slezsku. Srážkové pásmo se postupně posouvalo směrem na východ a aktuálně již v Česku neprší prakticky nikde. Celkem do devíti večer napadlo na většině míst 6-12 mm/24 hodin. Nejvíce bylo naměřeno západně od Nových Mlýnů.

Fronta sice příliš ochlazení nepřinesla, přesto byla malinko znát, jelikož dnes teploty kulminovaly na 13,3°C ve Vidnavě již v 11:00 a poté začaly v naší republice postupně klesat. V porovnání se včerejším dnem tak byly teploty ve tři odpoledne o 4°C nižší, a v porovnání s nedělí dokonce o 7°C!

Nyní by se teploty měly až do víkendu pohybovat kolem 10°C a srážek by již mělo být spíše méně. Modely se však na budoucím stavu přízemního tlakového pole, a tudíž i počasí, výrazně neshodují, situace se tedy ještě může značně změnit.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz, portal.chmi.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK