Teploty nad 15 °C vydrží o víkendu i celý další týden

18.10.2019

Pršet skoro nebude.

Teploty nad 15 °C vydrží o víkendu i celý další týden
Říjen si své sychravé počasí vyčerpal zjevně hned na svém začátku a nyní se už nějakou dobu udržujeme v hezkých a příjemně teplých podzimních dnech. A výhled na další dny je v tomhle směru optimistický. Podle aktuálních předpokladů se až do soboty 26. října udrží nad střední Evropou nadprůměrně teplá vzduchová hmota, která by měla zajistit stálé teploty nad 15 °C.

Dny se mezi sebou budou lišit jen málo, a sice v množství oblačnosti. Té bude ale většinou tak průměrně, tedy nějaké polojasno až oblačno. Větší oblačnost bude třeba nyní v sobotu, naopak slunečná nás čeká neděle, která bude mít tendenci nabízet teploty až ke 20 °C. V polovině příštého týdne - od středy do pátku - bude vzduch nad naším územím vůbec nejteplejší, ale vzestupu teplot nad 20 °C bude patrně bránit inverze. To však bude ještě předmětem upřesnění předpovědi.

Co je zajímavé, modely neukazují téměř žádné srážky na celých příštích 10 dní. Ne že by nemohlo ani kápnout, třeba v sobotu na západě Čech může lehce zapršet, ale celkově se nemusíme bát propršených dní. Modely se výrazněji rozchází od neděle 27. října, některé indikují i velmi silné ochlazení v závěru měsíce, ale v tom se ještě hodně liší na to, abychom to mohli vydávat za předpověď- na neděli 27. října je rozdíl v předpovědních modelech už 15 °C... to si budeme muset ještě počkat na upřesnění.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK