Zatažená obloha nahradí slunečné počasí

22.9.2019

Pondělní fronta přinese déšť, ne však tolik ochlazení.

Zatažená obloha nahradí slunečné počasí

O víkendu převládalo nad Českem hlavně slunečné a poměrně teplé počasí, což souviselo s hřebenem vysokého tlaku vzduchu od jihozápadu. Na začátku týdne však bude počasí u nás již trochu deštivější.

V pondělí se k nám pomalu začne nasunovat dlouho očekáváná studená fronta. Obloha v Česku bude díky ní spíše oblačná až zatažená, což sníží riziko přízemních mrazíků v ranních hodinách. Nejvyšší denní teploty budou na podobné úrovni jako v neděli, tedy kolem 20°C. Chladněji a zejména deštivěji pak bude v Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji, kde by mohlo začít pršet již zítra v odpoledních hodinách.

Fronta se nad Česko definitivně přesune v noci z pondělí na úterý, přesto se budou přeháňky vyskytovat spíše sporadicky a na jižní Moravě či na Vysočině nejsou předpovídány vůbec. Oblačnost bude proměnlivá, a přestože bude na většině území zataženo, přechodně se může dokonce objevit polojasno. Přechod fronty by naštěstí neměl být spojen s výrazným nárůstem rychlosti větru u nás a také teploty se budou stále držet spíše ke 20°C.

Středa by se pak měla vyznačovat trochu vyššími srážkovými úhrny a občasný déšť se také vyskytne na více místech než v úterý. Déšť bude pochopitelně provázet zatažená obloha. Přestože denní teploty budou i nadále mezi 15-20°C, pravděpodobnost výskytu silného větru ve středu je vyšší. Aktuálně jsou pro dopolední hodiny předpovídány rychlosti 25 km/h, na severovýchodě Moravy spíše jen do 15 km/h. Situaci budeme dále upřesňovat.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK