Ještě pár teplých dní, příští týden zase výrazné ochlazení

13.9.2019

Ranní teploty se přiblíží k bodu mrazu

Ještě pár teplých dní, příští týden zase výrazné ochlazení
Už o minulém víkendu nám počasí ukázalo, že podzim už se rozjíždí, když denní teploty byly za deštivého počasí jen kolem 15 °C. Nyní se sice oteplilo, ale v dohledu už je další vpád studeného vzduchu. Současné relativně teplé počasí s maximy mezi 20 °C a 25 °C vydrží do pondělí 17. září (i když v sobotu bude dočasně trochu chladněji - 17/21 °C). V úterý k nám začne proudit chladnější vzduch od severu.

Ochlazení tentokrát nebude doprovázeno příliš výraznými srážkami a je možné, že dokonce nebude pršet vůbec. Když už, tak v noci na úterý nebo v úterý dopoledne. Teploty budou v úterý výrazněji klesat a od středy do pátku je čekáme již jen do 15 °C! Na většině území budou ještě nižší. A zejména nízká budou ranní minima - hlavně ve čtvrtek, pátek a sobotu by podle aktuálních předpokladů měla klesat do rozmezí 0 až +5 °C. V horských oblastech v údolích už čekáme i mrazíky. Nicméně tyto dny by měly být spíše slunečné.

Otázkou je co s dalším víkendem - modely naznačují tlakovou výši, a tedy slunečno. Ohledně teplot ještě nevíme přesně, zda tu ještě studený vzduch setrvá, a nebo už se začne oteplovat. Víkendové teploty se tak budou v sobotu zřejmě držet ještě do 15 °C, v neděli už spíše budou atakovat dvacítku a začátkem dalšího týdne by ji ještě měly překročit, přijde tím typické babí léto. Je to ovšem ještě daleko.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK