Vedra se zatím odkládají, počasí bude jen příjemně letní

18.7.2019

Teploty nepůjdou v dohledné době výrazně nad 30 °C

Vedra se zatím odkládají, počasí bude jen příjemně letní
Ačkoliv původní předpoklady slibovaly příchod tropického počasí už o blížícím se víkendu, nakonec se nám situace trochu změnila a teploty nebudou až tak vysoké. A v příštím týdnu se ustálí poblíž tropické třicítky, nicméně ji spíše nebudou moc překračovat. Horká vlna se usadí západněji od našeho území, z čehož také vyplývá, že na západě Čech bude tendence k vyšším teplotám než na východě Moravy a ve Slezsku. 

Čtvrteční i páteční počasí budou ve znamení proměnlivé oblačnosti a lokálních přeháněk, kterých bude v pátek výrazně více než ve čtvrtek. Teploty se přitom budou po oba dny pohybovat okolo 25 °C. Hezká bude sobota, která by měla nabídnout jasnou až polojasnou oblohu s teplotami 26/30 °C. Na západě Čech se večer už mohou objevit bouřky z blížící se studené fronty. Ta bude přecházet v neděli, kdy čekáme hlavně dopoledne velkou oblačnost a místní déšť. Po přechodu deště se zase trochu vyjasní a nečekáme výraznější ochlazení, takže i nedělní maxima vidíme na 26/30 °C. 

V příštím týdnu očekáváme, že by mělo převládnout slunečné počasí beze srážek. A teploty se ustálí na hodnotách nejčastěji 26/30 °C, s tím že začátek týdne bude spíš lehce chladnější a jeho druhá polovina už dá větší šanci na překonání tropické třicítky. Hlavní vlna horkého vzduchu se ovšem prosadí v západní Evropě, u nás tedy nečekáme opakování extrémních veder jako v červnu. Pokud budou teploty nad 30 °C, tak spíš v Čechách. Morava a hlavně Slezsko se ocitnou v trochu chladnější vzduchové hmotě.

Do konce července tedy čekáme vcelku nudné a stabilní počasí, které zhruba odpovídá červencovému normálu, jen bude méně bouřek než obvykle. Teploty budou přát letním aktivitám, ale extrémní vedra se nám nejspíš nyní vyhnou.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK