Ve čtvrtek bouřky, pak ochlazení, ale příští týden až +33 °C!

5.6.2019

Víkend bude mírnější, vedra se vrátí silnější v pracovní části příštího týdne

Ve čtvrtek bouřky, pak ochlazení, ale příští týden až +33 °C!
Česko zažívá první letošní vedra, i když teploty jen lehce překračují 30 °C a není to tedy ještě tak hrozné. Středa bude v této vlně teplého počasí posledním dnem, protože už ve čtvrtek očekáváme studenou frontu, která by měla přinést silnější odpolední bouřky a následně i ochlazení. Bouřky ve čtvrtek odpoledne a večer zasáhnou nejspíš celé území a postarají se o zaražení teplot na maximálně 28 °C. Postup bouřek bude klasicky od západu, tedy na Šumavě vzniknou už kolem poledne, na Moravu dorazí večer.

Pátek a víkend budou díky tomu o něco chladnějšími dny. Páteční den čekáme polojasný, přechodně až oblačný s velice příjemnými teplotami 23/27 °C. Víkendové dny se moc lišit nebudou, sobota i neděle se obejdou beze srážek s převažujím sluncem, teploty se dostanou poblíž 25 °C s tím, že v sobotu bude zřetelně tepleji na Moravě (zde do 27 °C) než v Čechách (kde by teploty neměly 25 °C překročit). Srážky jsou na víkend skoro vyloučeny. 

Příští týden bude ve znamení obnovy teplého jižní proudění, takže se zase bude oteplovat. Hlavně na začátku týdne je větší pravděpodobnost přeháněk a bouřek, které asi zasáhnou celé území. I tak se budou teploty zvyšovat, v pondělí na max. 28 °C,  v úterý až 31 °C a od středy do pátku nyní malaují modely maximální teploty až do 33 °C! Přesná výše teplot bude ještě upřesněna, ale zdá se skoro jisté, že současné tropické počasí se v příštím týdnu překlopí do už těžko snesitelných veder.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK