Teploty počátkem týdne budou atakovat 30 °C

1.6.2019

Po dlouhém období chladného počasí, které zabralo většinu května, se léto razantně hlasí o slovo.

Teploty počátkem týdne budou atakovat 30 °C
Je tomu jen pár dní, kdy jsme netrpělivě čekali až se teplota nesměle vyškrabe na 20 °C. Aktuálně ale oteplení nabralo vysoké obrátky a teplota roste vzhůru každým dnem. Kdy by se mohla dostat ke 30 °C?

Zítra tomu pravděpodobně ještě nebude, ale i tak nás čeká teplý den s maximy mezi 24 °C a 28 °C. K tomu většinou slunečno a jen ojedinělé přeháňky. Podobným charakterem počasí nás uvítá i nový týden, jen pondělní maxima ještě vzrostou na 25 °C až 29 °C. Bude zajímavé sledovat, zda třicítka padne nebo ne. Mohlo by se tak stát na nejteplejších místech Čech, například v okolí Prahy nebo Litoměřic. Na jižní Moravě je pravděpodobnost o něco menší.

Ještě větší šance je v úterý, kdy by se rtuť teploměru měla zastavit mezi 26 °C a 30 °C. V nížinách by tak teplota mohla kolem úrovně 30 °C pohybovat na více místech než v pondělí a její překonání se jeví jako velmi pravděpodobné.

V dalších dnech předpokládáme velmi pozvolné ochlazování a třicítek tak bude zřejmě ubývat, objeví-li se vůbec nějaké. Léto je však teprve na svém začátku a příznivci vysokých teplot se určitě ještě dočkají, ostatní si od nich budou moci na pár dní odpočinout.
Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK