S červnem přijde i letní počasí

29.5.2019

Chladný a vlhký květen se pomalu blíží ke konci a v sobotu nastává první den meteorologického léta. A vypadá to, že se tím bude řídit i počasí.

S červnem přijde i letní počasí

Po studené středě se už ve čtvrtek mírně oteplí. Očekáváme maxima 16/20 °C, výjimkou bude východ Moravy a Slezska, kde se oblačnost a déšť zdrží o něco déle a udrží teplotu pod 15 °C. Na zbytku území už očekávejme polojasnou až oblačnou oblohu.

Pokud však brzo vstáváte, připravte se že nejbližší dvě rána mohou být pěkně chladná - v čtvrtek především na území Čech a v pátek v pásu podél českomoravského pomezí. V uvedenýc oblastech může teplota spadnout pod 5 °C, v údolích ještě o trochu níže.

V pátek a v sobotu se už dočkáme příjemných teplot kolem nebo lehce nad 20 °C skoro na celém území. Přeháňky už budou spíš jen ojedinělou záležitostí. Tím ale oteplování rozhodně nekončí! V neděli a v pondělí očekáváme slunečné počasí s teplotami kolem 25 °C.

A zdá se, že letní počasí udrží i na počátku příštího týdne. Nejtepleji se zatím jeví úterý s teplotami do 28 °C. V dalších dnech už asi dorazí více přeháňek, ale teploty zůstanou blízko 25 °C.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK