Teplé počasí bude pokračovat v neděli a v pondělí

25.5.2019

Teploty v neděli vystoupí k 23°C, v pondělí až k 25°C.

Teplé počasí bude pokračovat v neděli a v pondělí

Po spodní straně tlakové níže na severu proudí tento víkend do Česka vlhký, ale poměrně teplý vzduchu od západu. Tato tendence bude pokračovat i nadále, čekají nás tedy dva poměrně teplé dny.

Ranní teploty by v neděli neměly klesat pod 6°C, přičemž na většině území Česka by se měly držet nad 9°C. Odpoledne pak čekáme teploty podstatně vyšší. Nejvyšší teploty kolem 23°C lze očekávat ve Středočeském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji, nad 20°C by však teploty měly vystoupit téměř v celém Česku. Především v jižní polovině území lze ovšem odpoledne předpokládat četné dešťové přeháňky, které pohodové letní odpoledne trochu pokazí. Na jihovýchodě je také o něco vyšší pravděpodobnost vzniku bouřek.

Ještě výš by měly teploty vyšplhat v úterý, kdy se zejména v Polabí očekává kolem 23-24°C a na jižní Moravě a na Ostravsku dokonce 25°C. O něco chladněji by mělo být v Karlovarském, Ústeckém, Jihočeském kraji, v Javorníkách a Beskydech. Už odpoledne by však mělo být značně zataženo s velkým množstvím přeháněk, ačkoliv pravděpodobnost bouřek by měla být v pondělí menší.

Již v úterý se k nám začne nasouvat studená fronta, která zejména v západní části republiky sníží teploty až o 8°C. Ochlazení by však nemělo trvat dlouho a již od čtvrtka by se měly teploty začít pomalu opět zvedat.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK