Konec trápení! Teploty zamíří nad 20 °C a vydrží tam

16.5.2019

Dostaneme se do průměrného počasí.

Konec trápení! Teploty zamíří nad 20 °C a vydrží tam
Škaredá středa patří sice jako pojem k Velikonocům, ale na včerejší počasí to sedělo mnohem víc. Maximální denní teploty kolem pouhopouhých 7 °C (chlavně v Čechách) doprovázané občasným deštěm byly symbolickým vyvrcholením poněkud nekvětnového počasí, se kterým jsme se potýkali prakticky od začátku měsíce (vlastně už od konce dubna). Příroda každopádně dostala možnost se pořádně napít a my lidé ještě vyzkoušet zimní oblečení.

Čtvrtek je ve znamení změny v počasí. Od východu se bude oblačnost protrhávat, a s tím taky stoupnou teploty, které na Moravě už dosáhnout na přijatelných 17 °C, v Čechách bude ještě chladněji, ale i zde očekáváme už solidnější rozmezí 10/14 °C. Dopolední doznívající déšť se po poledni stane už minulostí. Slunce se v Čechách objeví až navečer, ale bude to pěkná reklama na další dny!

Od pátku už očekáváme běžné květnové teploty. Samotný pátek nabídne 16/20 °C a k tomu polojasno až oblačno, na severovýchodě s možností přeháněk. Sobota bude z celého týdne nejspíš nejpohlednější, když maxima vystoupí na 19/23 °C a přeháňky by vůbec neměly hrozit, převáží slunce. Počínaje nedělí se dočkáme stabilních denních teplot lehce nad 20 °C, a občasnými odpoledními přeháňkami. Toto bude platit asi pro větší část příštího týdne. Přeháněk bude docela dost, ale s teplotami aspoň kolem 20 °C už to bude příjemnější počasí. Teplotně se vyvarujeme větších výkyvů. Na letní hodnoty nad 25 °C bude třeba si nějakou dobu ještě počkat.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK