Kolik napršelo v pondělí?

29.4.2019

Pondělní den přinesl do velké části Česka vytoužený déšť. Kolik kde napadlo srážek a bude ještě pršet?

Kolik napršelo v pondělí?

První den nového týdne přinesl srážky prakticky na celé území našeho státu. Jejich množství se ale regionálně značně lišilo.

Nejvydatněji zalito je v pásu táhnoucím se od Prahy k Broumovskému výběžku, kde za posledních 24 hodin (do pondělí 22 h) napršelo většinou 20-30 mm. Na duben se jedná o velmi vysoké číslo, na řadě míst tak mohla za jeden den spadnou polovina dlouhodobého průměru pro celý duben! Na zbytku území spadlo převážně od 5 do 20 mm/24 hodin. Výjimku tvoří jižní Čechy a část jižní a západní Moravy. Zde zůstala místa, kde za 24 hodin spadly maximálně 2 mm srážek.

Srážky v Česku ještě nekončí a tak by se vláhy mohla dočkat i další místa na jihu území, kde zatím tolik nepršelo. Uprostřed týdne bude srážek ubývat ale očekáváme lokální přeháňky. Rozsáhlejší srážky se znovu mohou objevit v pátek nebo v sobotu. Od soboty očekáváme i výrazné ochlazení s možností přízemních mrazíků. Situaci budeme sledovat a upřesňovat v předpovědích i v našem pravidelném zpravodajství.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz; ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK