Všechny dny Velikonoc budou slunečné a přiměřeně teplé

17.4.2019

V příštím týdnu po svátcích by se mohlo ještě o něco oteplit, až ke 25 °C

Všechny dny Velikonoc budou slunečné a přiměřeně teplé
Nadcházející velikonoční dny nabízejí velmi jednoduchou předpověď počasí - aktuální slunečné počasí téměř bez mráčku na obloze bude pokračovat až do Velikonočního pondělí včetně. Samotné pondělí je zatím jako jediné zatíženo menší nejistotou, že by oblačnosti mohlo být přece jen o něco více a dokonce není vyloučena nějaká přeháňka, ale ty se jeví jako málo pravděpodobné. A denní teploty se nyní usazují do rozmezí 15/20 °C, kde vydrží i ve všech dalších dnech až do zmíněného pondělí. Nejteplejší budou zřejmě pátek a sobota.

Popsané počasí teplotně odpovídá dlouhodobému normálu, resp. denní teploty budou možná spíše nad průměrem, ale díky bezoblačným nocím čekáme trochu chladnější rána s teplotami kolem 5 °C, takže celkově bude velikonoční počasí hodně blízké průměru. Bohužel se prohloubí nastupující sucho, v posledních týdnech mnoho nenapršelo a ani nyní nespadne žádný další déšť. 

A co po Velikonocích? Modely naznačují, že vlastně žádná velká změna nepřijde, spíše bude tendence k dalšímu zvyšování teplot za pokračujících jasných dnů. Na čtvrtek 25. dubna nyní počatáme s nejvyššími teplotami, kde modely naznačují možných až 25 °C, pokud to dobře vyjde! Pravděpodobnějších je spíše tak 23 °C, ale i to je na duben hodně, a stále se počasí jeví jako bezesrážkové. Druhá polovina dubna tak bude opravdu příjemná na pobyt venku.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK