Na začátku příštího týdne opět prudké ochlazení

22.3.2019

Teploty se budou chovat jako na houpačce.

Na začátku příštího týdne opět prudké ochlazení
S příchodem víkendu se teploty začínají zase šplhat k příjemným 20 °C, což je po studeném začátku týdne příjemné. Nejteplejší den týdne bude sobota, kdy slunečné počasí doprovodí  vzestup teplot právě na 16/20 °C. Neděle tentokrát už přinese mírné ochlazení a příbytek oblačnosti, stále však beze srážek a s na březnové poměry slušnými 13/17 °C. Nebude to tedy špatný víkend. K tomu povane jen slabý sotva postřehnutelný víkend. 

A začátek příštího týdne zopakuje to, co se stalo na začátku tohoto - tedy prudké a výrazné ochlazení. V pondělí a úterý při velké oblačnosti a lokálních přeháňkách teploty nejspíše nepřekročí 10 °C. Od středy ukazuje výhled zase na postupné oteplování, které směřuje k poslednímu březnovému víkendu tak, že i ten by se mohl povést. A nakonec tak teploty dvacetistupňovou hranici znovu budou moci atakovat ještě jednou v březnu.

Počasí je nyní poměrně dobře předpověditelné do konce měsíce. Začátek dubna je ještě daleko, i když jeví se trochu deštivěji a teplotně průměrně. Poslední období je teplotně zatím blízké průměru, loni byl březen chladnější. Byl to zároveň poslední studený měscí před následným dubnovým propuknutím jara, které pak trvalo v teplém režimu bez přestávky až do června. Tak teplé a slunečné jaro však letos asi jen těžko zopakujeme.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK