Na horách se stále dá lyžovat i běžkovat

21.3.2019

Hlavní sezona skončila, ale sněhu je leckde ještě dost

Na horách se stále dá lyžovat i běžkovat
Leckomu ještě letošní lyžařská sezona nestačil a ten má jedny z posledních možností napravit co letos nestihl.  V nadmořských výškách nad 800 metrů stále ještě leží přírodní sníh, a ve výškách kolem 1000 metrů je o určitě dost i na běžkaře. Na sjezdovkách, kde si vypomáhají sněhem umělým, je ho stále dostatek skoro ve všech českých skiareálech. Zima byla sněhově celkově relativně bohatá a stále jsou vidět velké zásoby.

Na Labské Boudě v Krkonoších stále najdeme přes 240 cm sněhu! Více než metr sněhu najdeme na hřebenech všech českých hor, na hřebenu Šumavy také ještě skoro až dva metry. Hřebenové tůry tak stále zvou běžkaře k návštěvě a dostatek sněhu zde vydrží i o víkendu, navzdory výraznému oteplení v nadcházejících dnech. Významné okruhy jsou upraveny i na Českomoravské vrchovině, ale zde už je třeba zvažovat, kde se běžkami vydat.

Sjezdaři mají k dispozici stále zhruba polovinu českých středisek, a bude tomu tak i o blížícím se víkendu. Některá byla uzavřena i kvůli úbytku lyžařů na konci sezony, ačkoliv sníh by na provoz ještě byl. Na našem webu připravuje denně aktualizované informace pro běžkaře i lyžaře.  

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK