Teplé počasí se v druhé půlce týdne vrátí!

20.3.2019

Maxima mohou znovu atakovat 20 °C

Teplé počasí se v druhé půlce týdne vrátí!
V noci na středu nastala jarní rovnodennost, Česko tak prožívá začátek i astronomického jara. Aktuální počasí nás nijak nezahřívá, když denní teploty v pondělí ani v úterý nepřekročily 10 °C. Středa už nabídne o malinko teplejší vzduch, očekáváme maxima 8/12 °C, nejtepleji na severozápadě. Na obloze už převáží malá oblačnost, tedy spíše slunce. Odpoledne může být přechodně i oblačno.

Od čtvrtka propukne jarní počasí znovu na plné obrátky, a vydrží to až do konce týdne. Na obloze se vyjasní, což je znak příjemného počasí a nebude ani foukat vítr. Maximální teploty se dostanou nad 15 °C, v pátek a sobotu se budou blížit ke 20 °C. V neděli už se zase asi ochladí, zejména na severozápadě území. V neděli současně hrozí už i větší oblačnost a přeháňky, na tento den bude ale třeba předpověď teprve upřesnit.  

Příští týden se jeví nyní trochu podobně jako tento - od pondělí do středy velká oblačnost, občasný déšť, teploty nízké maximálně do 10 °C, ale možná ani to ne a s ohledem na očekávané větší srážky to nejsou moc přívětivé vyhlídky. Od čtvrtka příštího týdne pak zase počasí naznačuje směr k lepšímu, tedy k úbytku srážek a vyšším teplotám. Poslední březnový víkend je ale přece jen ještě trochu daleko na přesnou předpověď.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK