Dočkáme se prvního letního dne?

13.3.2019

Nejvyšší nedělní teploty 20°C.

Dočkáme se prvního letního dne?

Teploty v České republice již letos překročily 20°C, takové situace však zatím vždy byly spojeny se silným větrem, a pocitová teplota tudíž byla většinou mnohem níž. Tento víkend bychom se však již konečně mohli dočkat skutečně teplého počasí.

O víkendu by totiž naše území mělo být pod vlivem rozsáhlé oblasti vysokého tlaku vzduchu, která se k nám nasune od jihozápadu během noci z pátku na sobotu. Nejvyšší denní teploty však lze očekávat až v neděli, provázené navíc pouze slabým jižním větrem.

Maximální nedělní teplota je zatím předpovídána na 20°C  ve východní části Středočeského kraje, modely však mají poměrně velký rozptyl a hodnota také den ode dne roste. Je proto možné, že se nakonec někde v Česku v neděli dočkají prvního letního dne – tedy dne, kdy teplota překročí 25°C. 

Než však nastane teplý víkend, musíme ještě vydržet snad už poslední březnovou výstrahu na silný vítr, která je aktuálně vydána na čtvrtek 14.3., spojenou zejména s přechodem okluzní fronty od severozápadu.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK