Víkend přinese oteplení až k +10 °C

6.2.2019

Bude ale větší oblačnost a občas i srážky

Víkend přinese oteplení až k +10 °C
Po několika dnech, kdy převážně zasněžené Česko eviduje poměrně silné noční mrazy, se k nám chystá výraznější oteplení. Projevuje se vlastně už ve čtvrtek, kdy se teploty poprvé v tomto týdnu odvážněji odpoutají od bodu mrazu směrem nahoru. V jižní části republiky mají místy dosáhnout až na +5 °C. V pátek se na jihu Moravy mohou dočkat až +8 °C, většina území se bude muset spokojit s rozmezím +2/+6 °C. Teploty se lokálně budou citelně lišit v závislosti na rychlosti rozpuštění stávající místní inverzní vrstvy.  V noci ze čtvrtka na pátek se v Čechách místy objeví i sněžení postupně přecházející v déšť.

Naplno se oteplení ukáže o víkendových dnech. V teplém sektoru tlakové níže čekáme spíše velkou oblačnost a i možné slabší dešťové srážky, nicméně denní teploty se budou v sobotu sunout maximálně až na +9 °C a v neděli ještě o ždibec víc na +10 °C. Obleva tak dorazí i na hory. Celkový dojem z oteplení bude pokažen čerstvějším až silným jihozápadním větrem. Poměrně vysoké budou i noční teploty. Není to ale na únor nic neobvyklého, v minulých letech byly v této části zimy i vyšší teploty. 

A hned zkraje příštho týdne očekáváme naopak přechod studené fronty s výrazném ochlazením. Maxima v pondělí už vystoupí pouze do +6 °C a v úterý pak jen na +0/+4 °C, to s doprovodem v úterý už výhradně sněhových přeháněk. Jak dlouho se toto ochlazení následně udrží, je ještě nejisté. Každopádně by však mělo doplnit sněhovou pokrývku, která na horách odtaje během víkendu.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK