Denní teploty zatím zůstanou poblíž nuly

20.1.2019

Oteplování bude pozorovatelné v noci, neboť přibude oblačnosti

Denní teploty zatím zůstanou poblíž nuly
I když současné teploty nejsou na lednové poměry nějak zvlášť nízké, přece jen jsou podprůměrné.  Denní maxima dosahují k bodu mrazu, noční minima máme hluboko pod ním. A výhled na nový týden ukazuje, že žádná dramatická změna se nechystá. Pondělí a úterý navážou na víkendové počasí, když denní teploty spíše už zůstanou všude pod nulou. Někde bude jasno, jinde zataženo nízkou oblačností. Slunečné paprsky budou asi na větší části republiky, ale hlavně v úterý je to dost nejisté.

Od středy se začne objevovat také vyšších oblačnost. Díky tomu očekáváme zmírnění nočních mrazů, s denními teplotami to asi moc nehne. V druhé polovině týdne se přece jen asi slabě oteplí i přes den, ale přes +5 °C to teploty zatím nedotáhnou. Nejblíže k tomu budou o víkendu, kdy se nejspíš objeví už i nějaké srážky, které by v nižších polohách byly dešťové. Míra oteplení i množství srážek na víkend je ale stále zalita tenčí vrstvou tajemství, modely budou tohle ještě muset upřesnit. Je to tak dva dny zpátky, co na nadcházejíc víkend slibovaly i arktickou zimu, ale od téhle varinaty zřejmě už definitivně ustoupily.

Konec ledna i začátek února se prozatím jeví ukázněně, tedy že by neměly přinést nic extrémního. Podle všeho máme přívaly sněhu na horách už za sebou, protože srážek se na další dva týdny moc nejeví. Teploty nenaznačují žádnou výraznou oblevu, napadlý sníh tak bude lyžařům dělat radost ještě dlouho. Na druhou stranu, ani nějaký pořádné zimní pozdrav z Ruska zatím nevypadá moc pravděpodobně.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK