Neděle na srážky nejbohatší z celého týdne

12.1.2019

V nížinách ale bude převládat déšť.

Neděle na srážky nejbohatší z celého týdne

Aktuální týden patří mezi ty srážkově vydatné. Oblačnost je stále velká a během pracovní části týdne už napadlo téměř 20 mm srážek při průměrování přes plochu České republiky. Tyto srážky byly četně sněhové (dokonce i v nížinách) a většina území se proto může radovat z bílé pokrývky. Hory se dokonce pyšní peřinou o výšce bohatě přes metr a lokálně tato vrstva dosahuje tloušťky téměř dva metry!

Srážkově ještě bohatší bude ale neděle, kdy očekáváme, že v průměru napadne asi polovina množství vody, které napadlo od pondělí do pátku. V nížinách budou srážky dešťové, nad 600 m, v Čechách později až 900 m sněhové. Na horách budou díky vlivu návětří srážky intenzivnější a přisněžit může až 25 cm dalšího nového sněhu! Je možné, že na některých horských vrcholcích bude pokořena hranice dvou metrů sněhu.

Srážky pak budou pokračovat i v pondělí, ale díky klesajícím teplotám budou i v nížinách přecházet do sněžení. Nepříjemnější bude ale spíš to, že se bude četně tvořit náledí nebo zmrazky a všechny původně mokré povrchy budou kluzké.

Autor: redakce, zk, meteocentrum; ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK