Lyžařská sezóna začíná!

12.12.2018

Zatím ale není možné vydat se za tímto sportem úplně kamkoliv.

Lyžařská sezóna začíná!

V České republice během posledních pěti dní významně přibývalo sněhu, a to nejen na horách, ale i v nížinách. Na horách jsou nicméně přírůstky samozřejmě větší a navíc zde sníh na zemi zůstává a odtávat nebude ani v pozdějších dnech. V nížinách naproti tomu čekáme po víkendu vzrůst teplot nad bod mrazu a kvůli tomu i odtávání sněhové pokrývky, pokud se zde nachází.

Nasněženo je momentálně téměř všude s výjimkou Polabí a moravských Úvalů. Na horách naproti tomu leží už přes 20 cm sněhu a úplně nejvyšší pokrývka byla ve středu ráno naměřena na Labské boudě, kde bylo dokonce 68 cm.

Díky takto bohaté sněhové nadílce a očekávání, že sníh na horách jen tak brzo neroztaje, můžeme toto období prohlásit za začátek lyžařské sezóny. Zatím je sice třeba pečlivěji vybírat, kam se za tímto sportem vypravíme, neboť ještě ani zdaleka nejsou otevřená všechna lyžařská střediska. Přes dvě desítky se už těch otevřených ale najde a jejich počet bude zcela jistě přibývat! V dnešní době navíc není problém sněhovou pokrývku zvýšit umělým zasněžováním.

Kompletní seznam lyžařských středisek a podmínek lyžování v nich najdete zde: https://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/snih/prehled.php

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK