Před námi teplejší deštivé dny, příští týden ale mráz

4.12.2018

Mikulášové a čerti však nezmoknou

Před námi teplejší deštivé dny, příští týden ale mráz
Úvod prosince se nesl ve znamení oteplení a deště, v čemž budou příští dny více méně pokračovat. S výjímkou středy, která nabídne dočasné vyjasnění oblohy a snížení teplot. Maxima čekáme jen v rozmezí 1/5 °C i při slunečném dnu, jenže prosincové slunce je slabé. Milulášové budou chodit při teplotách už kleajících k nule, nicméně nehrozí, že by zmokli.  

Od čtvrtka do konce týdne čekáme zase deštivé a teplejší počasí. Déšť se může objevit v každém z těchto dnů, ale asi se neobjeví každý den - přesné načasování se může ještě lehce změnit. Nejvíce srážek očekávají modely v noci z pátka na sobotu, což by mělo být doprovázeno i ochlazením a srážky by na horách přešly ve sněhové.

Denní teploty čekáme ve čtvrtek ještě zpočátku nízké a v Čechách během dne rostoucí - ve čtvrtek ráno začneme s mrazem a během dne se v Čechách teploty postupně navýší, aby večer dosáhly na +6 °C, na Moravě bude růst teplopt trochu zaostávat. V pátek by se maxima měla dostat na +10 °C nebo i víc, v sobotu a v neděli je čekáme zase kolem +5 °C. Hodně se to ale může lokálně lišit, jak je v tuto část roku typické.

A příští týden? Na jeho počátku se modely už shodují na vpádu chladného vzduchu, který by měl znamenat příchod mrazů. Těch nočních určitě, s velkou pravděpodobností se pak dočkáme i mrazů celodenních. Přesnou sílu ochlazení bude třeba ještě upřesnit. Srážek čekáme příští týden méně, nicméně nějaké být mohou a byly by už určitě sněhové i v nižších polohách. Na horách se pak už začne budovat výraznější a trvalejší sněhová pokrývka.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK