Teploty poletí až nad 10 °C

30.11.2018

Územní rozdíly ale budou zpočátku velké.

Teploty poletí až nad 10 °C

Do střední Evropy začne v nejbližších dnech proudit západní vítr, který sem přinese teplý mořský vzduch. V České republice to povede k oteplení až o 10 °C a dokonce ani rána už nebudou mrazivá. Oteplení se ale nejprve bude projevovat v Čechách a teprve v neděli se bude dostávat i na Moravu a do Slezska.

V Čechách se nicméně začnou teploty zvyšovat už v sobotu, kdy zde čekáme denní maxima mezi 0 a 4 °C, což je oproti aktuálním -2 až 2 °C přece jenom pokrok. V neděli pak počítáme s odpoledními teplotami kolem 3 až 7 °C a v pondělí a v úterý dokonce kolem 8 až 12 °C!

Na Moravě a ve Slezsku bude situace jiná. Tam bude ještě i v sobotu stále pod nulou a teprve v neděli se denní maxima zvednou kousek nad ni (přibližně na -1 až +3 °C). Pondělí tam pak bude z hlediska teplot podobné neděli v Čechách, i když možná o něco chladnější (2 až 6 °C). Teprve v úterý se tamější teploty vyrovnají s těmi v Čechách a budou se pohybovat rovněž kolem 10 °C.

Co se týká nočních a ranních mrazů, tak těch se Čechy zbaví v neděli nebo v pondělí (záleží i na reliéfu krajiny) a Morava a Slezsko o den později.

Jaké teploty budou panovat od středy, je zatím hodně nejasné. Spíše to ale vypadá, že půjdou o něco dolů.

Dodejme ještě, že uvedené rozdělení území na Čechy, Moravu a Slezsko nebude až tak striktní a na západě Moravy a Slezska tedy obecně bude o něco tepleji než v jejich zbývajících částech a stejně tak východ Čech bude chladnější než západ.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK