Teploty stále relativně vysoké

4.11.2018

Slunce ale čekáme jen v některých dnech.

Teploty stále relativně vysoké

Synoptická situace nad Evropou je nyní poměrně stálá. Nad Ruskem se rozprostírá tlaková výše a nad Atlantikem zase působí tlaková níže. Mezi těmito útvary k nám bude téměř nepřetržitě proudit teplý vzduch z jihovýchodu, jehož příliv bude přerušen jen ve čtvrtek průchodem slabé studené fronty. Teploty proto stále budou nad dlouhodobým průměrem a na začátku týdne bude i docela větrno.

Teploty se budou v pondělí a v úterý pohybovat mezi 14 a 18 °C (nesníží-li je celodenní výskyt nízké oblačnosti) a během týdne pak budou zvolna klesat. Ve středu je čekáme zhruba o stupeň níže, ve čtvrtek kolem 10 až 15 a od pátku do neděle zhruba kolem 9 až 14 °C.

Slunečného počasí si ale užijeme jen v některých dnech a hlavně na jihozápadě bude místy docházet k tvorbě nízké oblačnosti. Nejčetněji se zde bude tvořit v pondělí, kdy se ojediněle nemusí protrhat ani do večera. Jinak bude v pondělí převládat polojasno až oblačno vysokou oblačností. Nejslunečnější by mělo být úterý, kdy čekáme skutečně jasno až polojasno. Ve středu už bude opět přibývat vysoké oblačnosti a oblačněji pak bude na celém území také ve čtvrtek a v pátek. Ve čtvrtek se navíc na jihozápadě připojí občasný déšť, který se pak může ojediněle vyskytovat i v pátek a v sobotu a na větší území se nejspíš rozprostře v neděli.

Jak jsme se už zmínili, tak bude občas poněkud větrněji, i když jen v některých místech republiky. V pondělí čekáme mírně silnější vítr o rychlostech mezi 5 a 11 m/s hlavně na Vysočině a v úterý se podobně rozfouká i na jihu Moravy. Ve středu už bude převládat mírný vítr, ale na Vysočině a na jihu Moravy může stále dosahovat rychlostí kolem 4 až 9 m/s.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK