Babí léto vydrží nejspíš do úterý

10.10.2018

Oblačnost by mohla být většinou nulová

Babí léto vydrží nejspíš do úterý
V posledních dnech nás v Česku místy postihla ranní nízká inverzní oblačnost - v pondělí skoro všude, v úterý na polovině území, ve středu už jen na jihozápadě Čech. A tenhle příjemný trend bude pokračovat - od čtvrtka by se už inverzní oblačnost vůbec vyskytovat nemohla. Což znamená jasnou oblohu v celé Česku od rána do večera! A takhle jednoduché je to s předpovědí až do konce týdne a dokonce i na první dny týdne příštího, konkrétně do úterý včetně.

Teploty se budou v denních maximech pohybovat kolem 20 °C. Ve čtvrtek a pátek budou nejvyšší, kdy se dvacítka bude mírně překračovat. O víkendu a v prvních dnech příštího týdne budeme už jen kolem těch dvaceti. Nějaké ranní mlhy budou přece jen možné, a to by pak přibrzdilo i teploty - obecně s tím však moc nepočítáme. Jde o zcela typické počasí babího léta. 

A co dál? Od středy příštího týdne to vypadá na příchod frontálního systému, který by přinesl oblačnost, srážky i ochlazení. Zatím to nevypadá, že by ochlazení mělo být prudké, ani že by srážek mělo být nějak moc. Teploty zůstanou výše, než byly na začátku měsíce při vpádu studeného vzduchu - tedy budou aspoň kolem 15 °C přes den. Žádný další sníh do hor zatím nečekáme, spíš pohodový podzim.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK