Slunečno a teplo: takový bude nadcházející týden

7.10.2018

Dokonce i mlhy nebo nízká oblačnost mohou toto počasí kazit jen ojediněle.

Slunečno a teplo: takový bude nadcházející týden

Počasí, jaké se nastolilo na konci tohoto pracovního týdne, se po nedělním průchodu slabé studené fronty plně obnoví! Celý týden by měl být slunečný a teploty stále kolem 20 °C!

V pondělí musíme ještě zpočátku počítat s doznívajícím vlivem studené fronty. Ráno bude oblačnější a výjimečně se může vyskytovat i slabý občasný déšť. Během dne se ale bude od severozápadu vyjasňovat a noc na úterý už bude prakticky bezoblačná. Maximální denní teploty čekáme nejčastěji mezi 16 a 20 °C.

Od úterý do čtvrtka by mělo být na většině území po celý den jasno s teplotami 18 až 22 °C, ve středu až 24 °C. Tuto předpověď může pokazit jen dopolední výskyt mlh nebo nízké oblačnosti. Ty nejčetněji hrozí v úterý, neboť bude foukat jen velmi slabý vítr, který nebude odbourávání mlh nebo nízké oblačnosti až tak dobře napomáhat.

Slunečný bude zpočátku také pátek, ale později může na jihozápadě přibývat oblačnosti a v pohraničí se mohou objevit i přeháňky. Zatím to vypadá, že třeba na sever Moravy a Slezska se tato srážková oblačnost nedostane, ale to je ještě hodně otevřené. Možné je naopak i to, že mraky nedoputují ani na ten jihozápad. Maximální denní teploty čekáme stále mezi 18 a 22 °C.

Výraznější změnu počasí nečekáme ani o víkendu, takže se můžeme těšit na slunečno a maximální denní teploty kolem 20 °C.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK