Deště bude v týdnu málo, teploty porostou

23.9.2018

V pondělí bude kolem 12 °C, v pátek čekáme spíše 20 °C.

Deště bude v týdnu málo, teploty porostou

Tlaková níže a s ní spojený frontální systém pomalu ustupuje a její místo postupně zaujme tlaková výše, která přes naše území bude procházet ze západu. Přinášet s sebou bude příslib slunečného počasí a díky obecnému pravidlu, že na přední straně tlakových výší fouká vítr ze severu a na zadní straně z jihu, můžeme čekat také postupné oteplování.

V pondělí ještě budeme pociťovat vliv ustupující fronty, a to samozřejmě zejména na východě, kde bude ráno zataženo a deštivo. Během dne ale bude od západu ubývat srážek a i oblačnost se bude postupně měnit na polojasnou. Lokální přeháňky hrozí po většinu dne, ale neměly by být nijak silné. Maximální denní teploty se budou pohybovat mezi 10 a 14 °C.

V úterý už bude oblačnost zcela protrhaná a celý den by mělo převládat jasno až polojasno. Pouze na severovýchodě čekáme přechodně oblačno, ojediněle i s přeháňkami. Teploty budou z celého týdne nejnižší – 9 až 13 °C.

V středu se začne oteplovat (na 12 až 16 °C), ale tento nárůst teplot bude nejspíš spojený s  nárůstem oblačnosti. Zpočátku čekáme polojasno, ale od severu by se pak mělo postupně zatahovat. Déšť při tomto zvětšování oblačnosti příliš nehrozí, ale ojediněle pár kapek spadnout může.

Ještě teplejší bude čtvrtek, kdy čekáme dokonce 16 až 20 °C. S oblačností to pak v tento den bude zcela naopak než ve středu – tedy že jí bude během dne ubývat, dost možná až na úplně jasno.

V pátek by se relativně vyšší teploty měly udržet a možná bude i o pár stupínků tepleji než ve čtvrtek. Někdy později ale čekáme průchod studené fronty (zatím není jasné, v jakou denní dobu dorazí), která způsobí opětovné ochlazení a možná po delší době přinese i srážky. Množství srážek ale rovněž nelze v tuto chvíli stanovit.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK