V noci na pondělí déšť a silný vítr

23.9.2018

Vítr může v nárazech dosahovat až 30 m/s.

V noci na pondělí déšť a silný vítr

Přes Českou republiku bude v nejbližších hodinách procházet výrazná tlaková níže spojená s frontálním systémem. Nejvíce se bude projevovat v noci z neděle na pondělí, kdy se objeví srážky, silný vítr i netradiční změny teplot.

Občasný déšť se bude vyskytovat už během celého nedělního dne, ale lokalizovaný bude zejména na Čechy a dokonce i na jihu Čech hrozí spíše jen dopoledne. Večer k nám ale začne od západu pronikat vydatný trvalý déšť, který zasáhne celé území. V pondělí už zase bude srážek od západu ubývat a částečně se bude protrhávat i oblačnost.

Společně s deštěm dorazí na naše území také silný vítr. Jeho rychlosti čekáme v noci z neděle na pondělí mezi 8 a 13 m/s a v nárazech 20 až 30 m/s. Při této síle větru už může docházet k lámání větví stromů nebo borcení a padání chatrných částí starých domů (střešní krytina, okapy apod.). Ztížené může být také řízení auta, které může být při vyšších rychlostech větru hůře ovladatelné.

Obzvláště zajímavé budou ovšem teploty, a to zejména na východě. Tam totiž bude v neděli přes den  jen kolem 15 °C a teprve asi v 10 večer se oteplí až k 20 °C. Obdobně tomu bude i jinde v republice (že zde maximální denní teploty nastanou až večer), ale tak jako na východě tato anomálie výrazná nebude.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK