Jižní Evropa pro dovolené momentálně ideální!

17.7.2018

Vládne tam většinou teplé a slunečné počasí.

Jižní Evropa pro dovolené momentálně ideální!

Nad jižní Evropou se aktuálně rozprostírá nevýrazné tlakové pole, které sem nepřináší žádné extrémní projevy počasí. Většinou je slunečno, klasicky letně teplo (kolem 30 °C) a srážky se vyskytují jen v několika málo oblastech. Kdo se tedy vydal nebo v brzké době vydává na dovolenou do těchto míst, určitě neudělal chybu!

Trochu podrobněji, kde konkrétně srážky hrozí: Momentálně se vyskytují v podobě bouřek hlavně na jihu Itálie (včetně Sicílie a Sardinie) a v jižní části Jaderského moře (Bosna a Hercegovina, Černá Hora), kde na ně místní meteorologické služby vydaly dokonce výstrahy. Ty ale brzy pominou a i zde již ve středu zavládne polojasno až jasno. Dále se mohou přeháňky ojediněle vyskytovat v Pyrenejích a ve větší míře se pak dostanou na scénu až v pátek ve Francii a v pozdějších dnech (sobota až pondělí) i do zemí vyloženě jižně od České republiky.

Teploty, jak už bylo zmíněno, se pohybují zhruba kolem 30 °C. Nejteplejší jsou a budou jih Španělska a Malorka, kde bez problémů přesahují i 35 °C. Moře má teploty obdobné běžným letním teplotám vzduchu v České republice, což je kolem 23 až 27 °C. Teplejší je až východní Středomoří, kde je možné koupat se ve vodě s téměř 30 °C.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK