Prodloužený víkend přinese slunce i bouřky

4.7.2018

Ve čtvrtek navíc dorazí vysoké teploty.

Prodloužený víkend přinese slunce i bouřky

Frontální systémy přinášející zřetelná srážková pásma a citelné změny teplot jsou v současných dnech dosti daleko od našeho území. Tlakové pole se ovšem měnit bude a společně s tím, jak nás střídavě bude ovlivňovat vyšší a nižší tlak, budou v jednotlivých dnech různé i počasí.

Ve čtvrtek bude zpočátku převládat skoro jasno až polojasno, ale od jihozápadu bude přibývat kupovité oblačnosti a odpoledne a večer se budou místy vyskytovat přeháňky a bouřky. Předpovídat jejich prostorové rozložení prakticky nelze, ale nejčetnější by měly být na jihozápadě a nejméně jich naproti tomu hrozí na severu a severovýchodě. Teploty budou v tento den velmi vysoké a sahat budou na 28 až 32 °C.

Pátek přinese větší oblačnost, ze které budou opět místy vypadávat srážky. Nejvíce jich čekáme na jihu a východě, kde se k nim mohou připojit i bouřky. Malou pravděpodobnost mají na severozápadě Čech, kde se pak odpoledne začne i vyjasňovat. Nejvíce nejisté je počasí ve východní polovině Čech. Některé modely tam předpovídají relativně četné přeháňky a jiné předpokládají pouze jejich ojedinělý výskyt v dopoledních hodinách. Teploty oproti čtvrteční značně poklesnou a čekáme je mezi 23 a 28 °C.

V sobotu bude naše území částečně ovlivňovat tlaková výše s centrem nad Británií, díky které opět zavládne slunečné počasí. Teploty ale zůstanou nižší, přibližně mezi 23 a 27 °C.

V neděli vliv tlakové výše zeslábne a zejména na východě začne převládat oblačno a kromě toho bude potřeba počítat také s místními přeháňkami. Na západě bude spíše polojasno a přeháňky zde budou hrozit jen ojediněle. Denní teploty by se měly pohybovat rovněž kolem 23 až 17 °C.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK