O víkendu už bouřky hrozí pouze někde

10.5.2018

V neděli může být i skoro jasno.

O víkendu už bouřky hrozí pouze někde

Nevyzpytatelných přeháněk a bouřek se o víkendu nezbavíme. Nad územím České republiky se bude vlnit fronta, kolem které bude počasí stále dost nestabilní. V neděli se ale posune víceméně nad naši jihozápadní hranici a severovýchod se proto srážkám zcela vyhne.

V sobotu bude převládat oblačno až polojasno a přeháňky by měly postupně měnit pole své působnosti z východu přes jih až na západ. Nejméně jich tedy pravděpodobně bude na severovýchodě Čech. Maximální denní teploty čekáme mezi 22 a 26 °C a vítr bude vát mírný východní.

Neděle bude obecně méně oblačná, a to zejména v severovýchodní polovině území, kde může být přechodně až jasno. Jihozápad ovšem zůstane o něco oblačnější a zejména odpoledne zde hrozí místní přeháňky a bouřky, přičemž čím blíže jihozápadní hranici, tím je jejich pravděpodobnost vyšší. Teploty se budou shodně jako v sobotu pohybovat mezi 22 a 26 °C a vítr se stočí na východní až jihovýchodní.

I v místech, kde mají bouřky vyšší pravděpodobnost, se nemusíme bát šílených průtrží ani toho, že bude počasí celého dne nepříznivé pro různé venkovní aktivity. Celodenní déšť rozhodně nehrozí a bouřky, pokud přijdou, nebudou nijak extrémně silné.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK