Pondělní bouřky přinesly i krupobití

23.4.2018

Předcházel jim další letní den

Pondělní bouřky přinesly i krupobití
I na začátku nového týdne se objevily letní teploty převyšující místy i 25 °C. Rekordy tentokrát moc nepadaly, protože 23. dubna roku 1968 bylo ještě o něco tepleji. Hlavní rozdíl oproti minulým dnům ovšem spočíval v příchodu studené fronty, která se už kolem poledne začala projevovat bouřkami. A s ohledem na vysoké teploty už šlo o typické letní bouřky. Na několika místech bylo hlášeno krupobití a přívaly srážky byly značné.

Nejsilnější bouřkové projevy byly zaznamenány v severní polovině Čech, kde napršelo v jednotlivých bouřkách až přes 20 mm srážek, a protože v podvečer přišla ještě druhá srážková vlna, tak celkové úhrny srážek dosáhly i přes 30 mm - nejvíc ohlásila stanice Milešov, kde šlo o 33 mm následovaná Mšenem s 31 mm. Bouřky se ovšem úplně vyhnuly jihu území, kde místy v důsledku toho ani nekáplo.

Nadcházející dny už díky přílivu chladnějšího vzduchu za frontou nepřinesou tak moc letní teploty a ani takhle pěkné bouřky. Žádné zimy se ovšem bát nemusíme, ve středu bude zase skoro stejně teplo jako v minulých dnech a pak se podobně vysoké teploty vrátí i o víkendu. Se srážkami to bude v příštích dnech slabé, a tak na jihu území, kde nyní nepršelo, můžou začít pociťovat trochu sucho. Což není v dubnu nic příjemného, když se příroda probouzí.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK