Po propršeném pondělí slunečné dny

16.4.2018

Déšť se minimálně do konce pracovního týdne nevrátí, ale ani o víkendu to na průtrž nevypadá.

Po propršeném pondělí slunečné dny

Aktuální týden začal deštivě. Celé pondělí bylo díky průchodu frontálního systému přes naše území veskrze zatažené a občasně se vyskytoval déšť, který byl navíc mnohdy docela vydatný. Hned v úterý se ale začne do České republiky nasouvat tlaková výše, která se zde udrží až do pátku a postupně nastolí slunečné počasí.

V úterý bude ještě na východě zpočátku zataženo s doznívajícím deštěm, ale na západě (a během odpoledne i na východě) bude převládat oblačno až polojasno a přeháňky se budou vyskytovat jen velmi ojediněle. Večer se dokonce místy může vyjasnit úplně. Maximální denní teploty čekáme mezi 16 a 20 °C.

Od středy do pátku, kdy bude tlaková výše mohutnět, se můžeme spolehnout na slunečné počasí s čím dál tím vyššími teplotami. Nejčastěji by mělo být jasno až polojasno, jen ráno ojediněle hrozí mlhy. Denní teploty by se měly den ode dne zvyšovat z hodnot kolem 20 °C (středa) až k hodnotám kolem 23 °C (pátek). Dá se očekávat, že se v pátek na některých stanicích teploty bez problémů vyšplhají nad 25 °C a bude tak na nich splněno kritérium pro letní den.

Sobota a neděle se zatím také rýsují jako méně oblačné s minimem srážek, ale zde se ještě situace může změnit. Jisté je, že zmiňovaná tlaková výše zeslábne a v závislosti na dalších okolnostech mohou dorazit i místní přeháňky. Největší pravděpodobnost mají v neděli odpoledne na jihozápadě. Teploty oproti pátku o něco poklesnou, ale pořád je čekáme v rozmezí 19 až 24 °C.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK