Velmi teplé počasí bude pokračovat

11.4.2018

Kromě pátku čekáme stále teploty nad 20 °C

Velmi teplé počasí bude pokračovat
Duben, ještě tam budem? Kdybychom se letos řídili lidovými pranostikami, a zůstali zalezlí za kamny, pěkně bychom se upekli. Teploty se ustálily vysoko nad normálem a v denních hodinách překračují i 20 °C. A na tom se v nejbližším týdnu, čímž je myšlený i celý týden příští, nic nezmění. 

Zatímco čtvrtek nabídne ještě převážně jasno až polojasno, a až navečer oblačno s teplotami vysokých 20/24 °C, tak pátek bude nejméně hezkým dnem týdne. Na obloze oblačno až zataženo, a místní přeháňky, místy i vydatnější déšť. Maximální teploty se i díky tomu mírně sníží na 16/20 °C. Odpoledne by se ale už zase mělo místy vyjasňovat.

A již víkend se ponese ve znamení zase slunečného počasí a příjemných denních teplot místy překračujících 20 °C - v sobotu odhadujeme 17/21 °C při skoro jasnu až polojasnu, v neděli už 19/23 °C při polojasnu a přechodně i oblačnu. Teploty tedy zase mírně porostou, i když v kontextu posledních dní to bude takový standard. 

Příští týden nabídne obecně pokračování teplého počasí, na obloze se bude střídat od jasna přes polojasno po oblačno, ale nemělo by se úplně zatáhnout a jen velmi výjimečný by měl být výskyt srážek. A to platí pro celý týden. Teploty se nadále budou držet hodně vysoko, na začátku týdne  20/24 °C, v polovině týdne zhruba 17/21 °C, ale v závěru týdne se zase oteplí na oněch 20/24 °C.

Celkově tedy nejbližších 10 dní můžeme shrnout jako - hodně slunce, minimum nebo žádné srážky (kromě hned tohoto pátku) a teploty výrazně nad normálem pro polovinu dubna.


Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK