Víkend jako příprava na průchod fronty

8.2.2018

Srážek nás po většinu času čeká minimum, oblačnost bude průměrná, teploty normálně zimní.

Víkend jako příprava na průchod fronty

Počasí o víkendu nebude nijak extra speciální – nečekají nás silné mrazy, jarní teploty ani pořádné chumelenice. Naše území se bude nacházet v nevýrazném tlakovém poli mezi ustupující tlakovou níží na východě Evropy a tlakovou níží na Islandu, ze které se až později oddělí mělčí tlaková níže ovlivňující střední Evropu. V tomto poli se nicméně poměrně těžko předpovídá množství oblačnosti, které bude oproti výraznějším synoptickým situacím více závislé na lokálních podmínkách.

V sobotu čekáme spíše menší oblačnost s možností i zcela jasné oblohy. Místy ale hrozí výskyt nízké oblačnosti, při které pak bude zcela zataženo, což se ovšem bohužel předpovídá extrémně špatně. O něco více oblačnosti bude na jihozápadě Čech, kde se může ojediněle vyskytovat i slabé sněžení. Jeho pravděpodobnost je ale do 20 %. Maximální denní teploty se budou v tento den pohybovat mezi 0 a 4 °C.

Neděle bude zpočátku také méně oblačná, ale během dne bude oblačnosti od západu přibývat a k večeru se v Čechách pravděpodobně objeví první srážky, kromě poloh pod 400 m jednoznačně sněhové. Sněžení pak bude pokračovat až do pondělí a přesouvat se bude i na Moravu a do Slezska. Zatím to ale vypadá, že bude spíše místní a v některých lokalitách se proto neobjeví ani vločka (či dešťová kapka). Teploty by měly být v neděli o něco vyšší než ty sobotní, zhruba 1 až 5 °C.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK