Sněhová pokrývka zůstane ještě chvíli pouze doménou hor

5.1.2018

Do nížin se ještě alespoň týden nevrátí.

Sněhová pokrývka zůstane ještě chvíli pouze doménou hor

Několikrát jsme se již zmiňovali o nadstandardně vysokých teplotách v posledních dnech. Denní maxima se často pohybují vysoko nad nulou a pod bodem mrazu trvale zůstávají pouze na horách. Z toho také plyne, že sněhová pokrývka leží pouze ve vyšších polohách a v nížinách se vždy vyskytne jen přechodně a poté zase roztaje.

Jinak tomu nebude ani v nadcházejícím období. Denní maxima se budou pohybovat v průměru kolem 6 °C a i ranní minima budou v nížinách zůstávat nad nulou. Zemi tedy bílá peřina určitě nepokryje a dokonce i poletování sněhových vloček je prakticky vyloučeno.

Nižší teploty by mohl přinést až příští víkend (13. – 14. ledna), kdy ale čekáme spíše sušší období a zasněžení krajiny kolem nás je tedy rovněž málo pravděpodobné.

Na horách ale naštěstí sníh stále leží a ti, kteří si bez něj zimu neumí představit, mohou vyrazit tam. Věříme, že ani opravdovým milovníkům pravé zimní krajiny tedy nic nechybí, a těm, kteří nejsou se sněhem až takový kamarádi, současný stav dokonce vyhovuje.

Autor: redakce, zk, meteocentrum; ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK