Deštivo hlavně na východě

19.9.2017

Čechy si chvílemi užijí i menší oblačnost.

Deštivo hlavně na východě

V nejbližších dnech bude počasí na východě České republiky ovlivňovat zvlněný frontální systém, který bude přinášet občasný, v některých dnech i trvalý, déšť. Na západě sice tu a tam čekáme srážky také, ale rozhodně se nebudou vyskytovat každý den a ruku v ruce s tím můžeme počítat i s menší oblačností a vyššími teplotami.

Skutečně výrazně na východě zaprší mezi úterním odpolednem a středečním polednem, kdy může na tocích odvodňujících Beskydy dojít i k překročení některého ze stupňů povodňové aktivity. Během středečního odpoledne se srážky rozšíří i na západ, kde pokryjí zhruba 60 % území. Na rozdíl od východu s prakticky zcela zataženou oblohou zde ale čekáme většinou oblačno a denní teploty mezi 13 a 17 °C (na východě mezi 10 a 14 °C).

Ještě menší oblačnost přinese čtvrtek, kdy by mělo převládat polojasno až oblačno s pouze ojedinělými přeháňkami a teplotami kolem 13 až 18 °C. Deštivější a zamračenější bude východ a severovýchod Moravy a Slezska, a to především v ranních a dopoledních hodinách.

V pátek se na Moravě a ve Slezsku nejspíš opět zatáhne a během odpoledne se začne větší oblačnost s místními srážkami rozšiřovat také na východ Čech. Západ Čech ale zůstane slunný, což se projeví také na teplotách, které budou v těchto oblastech místy dosahovat až 18 °C. Na Moravě a ve Slezsku zůstanou naproti tomu pouze kolem 11 až 15 °C.

A deště se nezbavíme ani o víkendu. To už by měl ale přijít opravdu na celé území a v sobotu by se díky tomu neměly teploty vyšplhat ani přes 16 °C.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK