Silnější vítr přináší utužování podzimu, příští dny určitě nezahřejí

14.9.2017

Teploty se v příštích dnech nebudou dostávat ani nad 20 °C

Silnější vítr přináší utužování podzimu, příští dny určitě nezahřejí
Již od začátku září zažíváme podzimní počasí, které se nyní nově stále více vzdaluje letní náladě. Nyní se přidal i docela silný vítr, který Českem burácel už ve středu a znovu bude ve čtvrtek. V nárazech až 70 km/hod., na horách ještě více. Což je už docela dost. Vítr je jedním z typických znaků přicházejícího podzimu. Podtrhuje snižování teploty, ke kterému postupně s krátkými přestávkami nyní dochází.

Ve čtvrtek doslova na pár hodin pronikne na Moravu teplejší vzduch, který může přinést vzestup teplot až na 25 °C, ale sotva se stihneme svléknout do triček, už nás smete studená fronta s deštěm a výrazným  ochlazením. V Čechách teploty prudce klesnou během dne, na Moravě večer. A další dny ukážou spíše říjnovou atmosféru, příchod podzimu jen potvrdí. 

Podle nejnovějších výsledků modelů se teploty od pátku už nedostanou nad 20 °C, a to minimálně do příštího čtvrtka. O víkendu se k tomu navíc přidá déšť. V pracovní části příštího týdne se budou maximální teploty pohybovat dokonce jen do 18 °C a to přesto, že nepočítáme s četnějšími srážkami. Určitě se objeví i sluneční paprsky, hlavně v polovině týdne, ale s denními teplotami nijak zásadně nehnou. Spíše se ochladí v noci.

Snad koncem příštího týdne může přijít oteplení - ale skutečně jen může, rozhodně nemusí. Modely nejsou zdaleka ve shodě a převládají ty, které vidí spíše pokračování podzimu. Denní teploty nad 20 °C dost možná nepůjdou ani do konce září. A když bude "povedený" podzim, nemusely by nad tuto hranici jít už letos dokonce vůbec. Letos se léto stáhlo skutečně bleskově...
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK