Babí léto ještě přijde

11.9.2017

Oteplovat se bude během třetí zářijové dekády.

Babí léto ještě přijde

Chladné a deštivé počasí, které nás v nejbližší době čeká, nebude definitivní. Z modelových předpovědí se už celkem jasně rýsuje, že se zhruba od 20. září začne oteplovat, a to ve finále možná až o 5 °C oproti současným hodnotám. Velká změna to bude především oproti konci příštího týdne, kdy čekáme denní maxima jen lehce nad 15 °C.

Další ochlazení by mělo přijít zase až na začátku října, kdy už jsou ale teploty pod 20 °C zcela normální a první říjnové dny tedy budou spíše teplotně průměrné. Tento týden bude naproti tomu teplotně podprůměrný nebo u dolní hranice průměru a další dva zářijové týdny se jako celek čekají teplotně průměrné.

Srážkově se situace ve třetí třetině září také „zlepší“ (tzn. pršet bude méně). V aktuálním týdnu naprší pravděpodobně nadprůměrné množství vody, zatímco v dalších týdnech by se mělo jednat o přibližně průměrné úhrny.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK