Přijdou další vedra, vyvrcholí ve čtvrtek

15.7.2017

Na jihu Moravy čekáme teploty až 35 °C

Přijdou další vedra, vyvrcholí ve čtvrtek
Sobotní maximální teploty vystoupily nanejvýš na 18/22 °C a při četných přeháňkách bylo podstatně chladněji, což není na půlku července žádná velká paráda. Byl to ale na delší dobu nejchladnější den, od neděle se začne oteplovat. A nebude to trvat dlouho, než se v Česku zase dočkáme tropického počasí. 

Neděle bude příjemná - sice stále se zvětšenou oblačností, ale na rozdíl od soboty už bez přeháněk a s docela sympatickými teplotami 21/25 °C. Na koupání to sice ještě není, ale na lehké oblečení už ano. Pondělí by mělo přinést další vzestup teplot, je v tom nicméně určitý otazník. Částečně nás bude ovlivňovat frontální systém od severu, takže čekáme spíše zase větší oblačnost a možná i občasný déšť právě hlavně v severní polovině území. V množství srážek i oblačnosti se modely do poslední chvíle trochu rozcházejí - na severu počítejme spíše se zataženem, místním deštěm a cca 22 stupni, na jihu Moravy bude spíše slunečno a snad kolem 27 °C.

Od úterý se výrazně oteplí. Dostane se k nám tentýž vzduch, který před pár dny zlomil historické teplotní rekordy ve Španělsku. Jenže už zdaleka nebude tak horký jako byl tam. V úterý se ještě při slunečném počasí maxima dostanou "jen" na 24/28 °C. Ve středu už přijdou avizované tropy, maxima se mají šplhat na 28/32 °C. A ve čtvrtek už počítáme s opravdovým vedrem, kdy teploměry ukážou 30/34 °C. Na jihu Moravy může být pokořeno i 35 °C. Zároveň už ale roste pravděpodobnost odpoledních a večerních bouřek, a to především v západní polovině území.

Konec týdne přinese korekci teplot, očekáváme četnější srážky, hlavně ve formě přeháněk a maximální teploty někde mezi 25/30 °C, což zhruba odpovídá červencovému standardu. Tyto dny bude ještě třeba upřesnit..

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK