Návrat k jaru bude jen pozvolný

19.4.2017

Na konci dubna bychom se ale už mohli dočkat hezkého počasí

Návrat k jaru bude jen pozvolný
Zimou se klepoucí obyvatelé a návštěvníci Česka si na podstatnější oteplení budou muset ještě nějakých pár dnů počkat. Středa přináší vyvrcholení vpádu studeného vzduchu - do východní poloviny území četné sněžení a teploty jen slabě nad nulou. Na západě sice srážek minimum, ale i tak teploty spíše zimní, pro celé území platí rozmezí 2/6 °C. A poměrně silný severní vítr ještě snižuje pocitovou teplotu. 

Čtvrtek přinese ustání větru, pomalý úbytek oblačnosti a lehký vzestup teplot, ale maxima 4/8 °C stále zdaleka nejsou to, co bychom od druhé půlky dubna očekávali. K tomu se bude aspoň trochu snažit přiblížit pátek, kdy by v dočasně teplejším přílivu vzduchu teploty měly vyšplhat na 8/12 °C a aspoň zpočátku půjde i o den slunečný. 

Během soboty však čekáme další studenou frontu, která společně s deštěm probouzející se jaro zase zadupe do země, takže nedělní maximální teploty čekáme zase jen 5/9 °C a k tomu občasné přeháňky, a na horách zase sněhové (v nižších polohách už snad nikoliv). Pondělí bude sice už beze srážek, ale teploty půjdou nahoru zase pomalu, na 7/11 °C. V úterý může být dočasně tepleji, nyní se rýsují maxima 10/14 °C, což se ale ještě může změnit. A patrně ve středu zase dorazí studená fronta se srážkami a následným ochlazením na hodnoty cca 8/12 °C

Snad až poslední dubnový víkend, a s ní i první máj, už vypadají dobře. Je to ještě za dlouho, ale nyní tam modely malují slunečné počasí a maxima v sobotu 29. dubna na už obstojných 13/17 °C, na čarodějnice a prvního máje bychom se konečně mohli po čase dočkat zasloužené dvacítky! A to už je docela příjemné... pokud stávající předpoklady skutečně vyjdou.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK