Pracovní týden nebude slunečný, ale naštěstí ani příliš deštivý

19.3.2017

Vyjasnění se rýsuje až na víkend.

Pracovní týden nebude slunečný, ale naštěstí ani příliš deštivý

Po propršeném víkendu se modré oblohy ještě nějakou dobu nedočkáme. Naše území budou až do čtvrtka ovlivňovat fronty, díky nimž bude oblačnost spíše větší. Výraznější srážky se ale budou vyskytovat pravděpodobně jen kolem noci z úterý na středu a náš každodenní program proto příliš narušovat nebudou.

V pondělí bude převládat zataženo až oblačno, na severu a severovýchodě se může místy (zejména dopoledne) objevovat slabý občasný déšť jako pozůstatek fronty, která přes naše území prošla v neděli. Denní teploty očekáváme mezi 9 a 13 °C.

V úterý bude rovněž většinou pod mrakem, i když dopoledne může na východě sluníčko tu a tam vykukovat. Odpoledne už se ale začnou na severozápadě objevovat první přeháňky a od večerních hodin by se měl déšť rozšiřovat i dále na východ, přičemž na Moravu a do Slezska dorazí pravděpodobně až v noci na středu. Postup této studené fronty bude patrný i na teplotách, které se budou nejčastěji šplhat na 11 až 15 °C, ale na Moravě se mohou díky pozdějšímu zatáhnutí oblohy dostávat až na 17 °C.

Ve středu si východ a západ svoje role oproti úterý vymění. Chladněji (6 až 9 °C) a deštivěji bude na východě, tepleji (8 až 11 °C) a slunečněji na západě. Slabší déšť však v dopoledních hodinách hrozí prakticky všude – jeho ustávání bude záviset na přesném načasování průchodu fronty.

Ve čtvrtek a v pátek už očekáváme srážky pouze ve formě přeháněk (i když jejich pravděpodobnost je zatím otázkou), ale oblačnosti bude stále větší množství. Maximální teploty by měly oproti středě stoupat výrazně výše, nejčastěji na 11 až 15 °C.

Oblačnosti by mělo podle současných předpovědí začít ubývat až v sobotu odpoledne, kdy se bude na naše území rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Následovat by pak mělo několik slunečných dní s teplotami postupně kolem 15 °C.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK