Odpoledne nás začne od západu přecházet fronta

28.7.2012

Přinese bouřky, místy i s kroupami.

Odpoledne nás začne od západu přecházet fronta

Přes západní Evropu velmi zvolna postupuje směrem k východu studená fronta. Ta začne během odpoledne ovlivňovat počasí v Čechách, večer a v noci dorazí také na Moravu a do Slezska.

Na frontě se kromě přeháněk objeví také bouřky, které budou místy doprovázené přívalovými srážkami. Jejich intenzita se předpokládá až kolem 50 mm za období 1 až 6 hodin. Ojediněle se také setkáme s kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (72 km/h). V Krkonoších, Orlických horách, na Šumavě a v Novohradských horách v místech vyššího nasycení povodí nelze vyloučit krátkodobé překročení 1. stupně povodňové aktivity.

Ke zmírnění následků jevů spojených s přechodem fronty doporučujeme zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty, jako např. zahradní nábytek, slunečníky atd. Automobily, pokud možno, parkujte v zastřešených stáních. V oblastech zasažených přívalovými srážkami můžeme očekávat prudký odtok vody ze svahů a zatopení níže položených míst, sklepů apod.

Autor: redakce, ČHMÚ, MP, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK