Srážky zvedají hladiny řek

3.7.2012

Jedná se zejména o menší toky.

Srážky zvedají hladiny řek

Od jihozápadu střídavě přechází přes naši republiku srážková pásma. Jsou s nimi také spojené bouřky, ve kterých se ojediněle mohou vyskytnout nárazy větru přesahující 25 m/s (90 km/h), kroupy nebo i přívalové srážky. Vydatné srážky, které zasáhly severozápadní část Čech, způsobily poměrně výrazné vzestupy hladin v povodí Berounky, Ohře, dolního Labe a Jizery. V současné době jsou hladiny zasažených toků na poklesu a zvýšené průtoky se promítají v dolních úsecích.

Během odpoledne, večera a noci na zítřek se opět očekávají bouřky s možnosti přívalových srážek. Hladiny zejména menších toků budou při zasažení bouřkou reagovat prudkými vzestupy hladin. Vzhledem k předchozímu nasycení půdy nelze vyloučit překročeni nižších stupňů SPA zejména na tocích odvodňujících Brdy, horské oblasti severu a severovýchodu Čech a také v povodí Bíliny, varují hydrologové.

Autor: redakce, ČHMÚ, MP, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK